Schemat instalacji fotowoltaicznej w dwg

Wykonując mikroinstalację fotowoltaiczne, spotykasz się z koniecznością ich zaprojektowania, a więc także musisz narysować schemat instalacji fotowoltaicznej. Wiele z nich jest powtarzalna i dość prosta, jednak pojawiają się bardziej rozbudowane projekty. Poza tym każdorazowo, po zakończeniu inwestycji musisz narysować elektryczny schemat instalacji fotowoltaicznej, który stanowi załącznik do jej zgłoszenia do Zakładu Energetycznego. Osobiście w takich sytuacjach, korzystam z wzorów, które opracowałem wcześniej. Wprowadzam więc tylko drobne zmiany i drukuję schemat dostosowany dokładnie do wykonanej instalacji. W tym celu można korzystać z różnych programów projektowych. Ja testowałem ich kilka i ostatecznie pozostałem przy Auto CAD. Jest to oprogramowanie płatne, ale jeśli wykonujesz kilka schematów lub projektów miesięcznie, to wydatek zdecydowanie szybko się zwraca. Oprogramowanie jest nieporównywalnie lepsze od darmowych narzędzi.

Postanowiłem się podzielić wzorami schematów jakie stworzyłem przez ostatnie kilka lat. Schematy takie wysyłałem już do Enea, Energa, PGE a także załączałem do dokumentacji zatwierdzanej przez Rzeczoznawców ds. PPOŻ. Zawierają w sobie wszystkie niezbędne elementy, a także są proste w edycji i łatwo je dostosować do indywidualnych potrzeb. Niektóre z tych projektów były analizowane przez różnej maści Inspektorów Nadzoru. Jest to rzetelna i sprawdzona wiedza.

Schemat instalacji fotowoltaicznej w wersji dwg

Plik zawiera 7 różnych schematów w wersji dwg. Poniżej lista różnych rozwiązań jakie znajdziesz na schematach:

 • schemat mikroinstalacji fotowoltaicznej z jednym łańcuchem, dwoma oraz sześcioma
 • schemat mikroinstalacji fotowoltaicznej z inwerterem standardowym
 • schemat mikroinstalacji fotowoltaicznej z optymalizatorami mocy 1:1 oraz 2:1
 • schemat mikroinstalacji fotowoltaicznej przyłączonej do rozdzielnicy głównej budynku z licznikiem w rozdzielnicy oraz w Złączu Pomiarowym
 • schemat mikroinstalacji fotowoltaicznej przyłączonej bezpośrednio do Złącza Pomiarowego z licznikiem w granicy działki
 • schemat mikroinstalacji fotowoltaicznej z instalacją odgromową na dachu oraz bez niej
 • schemat mikrosinatalacji fotowoltaicznej z wyłącznikiem awaryjnym (PPOŻ) rozłączającym tylko stronę AC oraz stronę AC i DC
 • schemat mikroinstalacji fotowoltaicznej firmowej o mocy około 50kW
 • schemat zabezpieczeń DC oraz AC (w tym ograniczniki przepięć, wyłącznik nadprądowy oraz różnicowoprądowy)
 • tabelka projektu
 • wzór opisu dodatkowego do projektów (Uwagi)

Wszystko to mieści się na siedmiu wzorcowych schematach, które możesz dowolnie edytować.

Jest to plik, który może stanowić zasoby Twojej firmy na kolejne lata. Będziesz go wykorzystywał za każdym razem, kiedy będziesz zmuszony narysować schemat elektryczny mikroinstalacji fotowoltaicznej.

Cena za plik to 250 zł

Jeżeli jesteś wykonawcą instalacji fotowoltaicznych i będziesz musiał rysować schematy elektryczne, to wydatek zwróci Ci się błyskawicznie. Czas jaki byś poświęcił na przygotowanie tych schematów od zera, jest zdecydowanie więcej warty.

Oczywiście po zakupie możesz otrzymać fakturę VAT na podane przez siebie dane. Podaj dane w ostatnim kroku przez dokonaniem zapłaty.

Po finalizacji zakupu, plik zostanie wysłany do Ciebie automatycznie na podany adres email.

W przypadku problemów – napisz do mnie.

Kup teraz

(Visited 101 times, 1 visits today)